Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

A 22. napon
A 22. napon
A 22. napon
Ebook109 pages1 hour

A 22. napon

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Ha önértékelésünk harmonikus, akkor önmagunkkal szembeni tiszteletünk, és fejlődési képességünk felismerése olyan eszközt ad a kezünkbe, amivel minden pillanatban kedvünk szerint hozhatunk létre apróbb-nagyobb változásokat az életünkben. Kiegyensúlyozott, és alapjaiban megingathatatlan énképünk birtokában nemcsak bátrabbak, tettre készebbek és elszántabbak leszünk, de vállalkozó kedvünk növekedésének köszönhetően észrevesszük azokat a kínálkozó lehetőségeket is, melyek talán már régóta kerülgettek bennünket, csak nem tulajdonítottunk nekik jelentőséget.Holott mindig, minden változás a lehetőségekben rejlik.
A Harmónia művészete írójától
LanguageMagyar
Release dateFeb 27, 2020
ISBN9786156106230
A 22. napon

Related to A 22. napon

Related ebooks

Reviews for A 22. napon

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    A 22. napon - Zsolt Mészáros

    A 22. napon

    Mészáros Zsolt

    2019

    Underground Kiadó Kft.

    www.undergroundkiado.hu

    Minden jog fenntartva!

    © Mészáros Zsolt

    Korrektúra: Szabó Viktória

    Borítótervező: Borbás Hajnalka

    1. nap

    Gondoltam egy számra:

    22

    Miért választottam ezt a számot? A 22-es szám a mitológiában annyit jelent – ellentétben a hiedelmekkel, miszerint baljós szám, és körbe-körbe forgunk benne -, hogy semmi sem történik véletlenül. Vagyis a 22-es szám jelentősége az, hogy megértsük: ami kialakult, nagy jelentőséggel bírt, vagy nagy változást hozott.

    Felkészülés

    A boldogság illúziójának elérése alapvetően három dologra épül:

    - Lelki állapot / Egészség

    - Érvényesülés / Elismerés

    - Anyagi jólét / Biztonság

    Megkérdőjelezhető? Nem hiszem. Ha nincs pénzed, s nem tudsz olyan életet élni, mint amilyet szeretnél, attól bizonytalanná, lehangolttá válsz, visszazuhan az önértékelésed, és leromlik az egészségi állapotod. Ha lehangolt, beteg vagy, akkor nem tudsz koncentrálni, lelkesen tevékenykedni, így nagy eséllyel elhaladsz a lehetőségek mellett is, amik megadhatják az anyagi, és az érzelmi helyzeted javulását. Ez egy ördögi kör, amiből látszólag nem lehet kiszállni.

    Előkészületek

    Az elhatározáson kívül (mert az gyakran rövid időn belül kihal), amire most szükséged van:

    - Papír. (Nekem egy nagy rajztábla van a falon)

    - Színes filc vagy ceruza. Három szín: zöld, narancs, lila (ibolya).

    1. Lépés

    Vedd magad elé a papírt, és a tetejére lila (ibolya) színnel írd fel, mit szeretnél hosszú távon elérni? Mi tenne boldoggá? Mitől lennél kiteljesült és felszabadult? Felejtsd el, hogy most pillanatnyilag milyen helyzetben vagy. Ha a saját helyzetedet elemzed, azzal azonnal bekorlátozod magad, s csak szűk látókörrel tudsz elmélkedni. Annak nincs értelme, mert beskatulyázod magad a jelen környezetedbe, idődbe és állapotodba. Nem fogsz túllépni azon, ami most vagy, s abból, amiben most vagy. Hunyd be a szemed, s képzeld azt, hogy van egy kívánságod, amiben meg kell fogalmaznod, mi tenne elégedetté. Írd fel, a lap tetejére!

    Mindenkinek egyéni elképzelése van a boldogságról, s mindenki más mértékkel tervez.

    Pl: „Kiteljesedés boldogságban."

    Miért a lila (ibolya) szín?

    Az ibolyaszín szimbolizálja számodra a korona csakrát. A korona csakra nemcsak az isteni eredetet és a legfelsőbb tudatot képviseli, hanem azt is, hogy felelősséget vállalunk az életünkért, bízunk a megérzéseinkben és a belső vezetésben. Vagyis önmagunkban és a világ nyújtotta lehetőségekben.

    Alulműködés esetén haszontalannak, céltalannak, és döntésképtelennek érezzük magunkat, míg túlműködés esetén az elmebajhoz hasonló, depressziós, frusztrált állapotba kerülhetünk.

    2. Lépés

    Fogd a kezedbe a narancsszínű ceruzát! Gondold végig, milyen párkapcsolatot szeretnél. Írd le, milyennek képzeled el azt a személyt, aki a leginkább meg tudja adni neked, amire vágysz. Odaadó, hűséges, tettre kész, gyengéd? Sorold fel azokat a tulajdonságokat, amiket elvárnál tőle. Írd le a külsejét! Milyen testalkatú, milyen színű a szeme, a haja, esetleg milyen az illata? (Ha van kiszemelt „áldozat", vagy épp kapcsolatban vagy, annak a nevét is beírhatod, de nem javasolt, mert nem biztos, hogy ő az ideális partnered. Ezért csak a tulajdonságokra fókuszálj!)

    Pl:"Szeressen annak, aki vagyok, s szeressem annak, aki ő teljes valójában.

    Miért a narancsszín?

    Ez szimbolizálja a szakrális csakrát, a szexualitást, és az érzelmeket. Azonban nem szűkül le a nemiségre. Jelenti önmagunkkal való kapcsolatunkat, és a környezetünkben való érzelmi beteljesülést is. Harmonikus működése esetén érzelemgazdagok és magabiztosak vagyunk, míg alulműködésekor ezek ellentétei jelennek meg: az önbizalom hiánya és az ok nélküli bűntudat. Túlműködésekor pedig érzelmileg labilisak, szexuálisan túlfűtöttek leszünk.

    3. Lépés

    Zöld színnel írd a papír aljára azokat a terveidet, amiket rövid távon szeretnél elérni. Vagyis hetek, hónapok alatt. Egy új munka, egy új autó, vagy esetleg házat akarsz venni? Ezek a rövid távú célok. Például magasabb fizetés; egy váratlan szerelem, vagy egy kapcsolat kiegyensúlyozása; de lehet betegségből való kilábalás, gyógyulás is. Bármi, amit szeretnél minél előbb elérni.

    Miért a zöld szín?

    A zöld jelképezi a szív csakrát. Nemcsak az érzelmi, szeretetbeli dolgokra, de a vágyakra is egyaránt fókuszálhatjuk. Vágyaink beteljesülése megnyugtat, kiegyensúlyozottá és elégedetté tesz bennünket, aminek köszönhetően nemcsak önmagunkkal, hanem a környezetünkben élőkkel szemben is megértőbbek, kedvesebbek leszünk. Kisugárzásunk megváltozik, s úgymond bevonzzuk a terveink eléréséhez szükséges lehetőségeket, lépésről lépésre.

    2. nap

    A ma embereinek az értékelési rátája meglehetősen szubjektív, ezért úgy gondolom, érdemes egy napot annak a kielemzésére szentelni.

    Nagyrészt, mindent úgy ítélünk meg, ahogy azt a saját emlékeink, tapasztalataink, erkölcsi és érzelmi igényeink alapján meghatározunk. Magyarán, ahogy elvárjuk. Ítélőképességünket elsősorban a vágyaink, az érzelmeink, az előítéleteink, ritkább esetben a racionalitásunk és az intellektuális képességeink határozzák meg. Minél nyitottabb, intelligensebb valaki, annál nagyobb az esélye annak, hogy egy adott eseményt, jelenetet úgy tudjon szemlélni, hogy az megközelítse a tényleges valóságot.

    A szemléletünk tökéletesítéséhez, három dolgot kell harmonikussá tennünk:

    - az önértékelésünket,

    - a környezetünkkel szembeni reakcióinkat,

    - és az emberekkel való kapcsolatunkat.

    Napjaink nagy részét olyan környezetben töltjük, ahol kevés időnk marad arra, hogy önvizsgálatot végezzünk, vagy elmélkedjünk. Így nemcsak attól fordulunk el, hogy megismerjük és fejlesszük magunkat, hanem elzárkózunk az adott cselekvés, rosszabb esetben a környezetünkben, a családban, vagy a párkapcsolatunkban betöltött szerepünk okozta örömérzet megélésétől is. Köztudott dolog, hogy a sikerélmények nagyrészt attól függnek, mennyire vagyunk képesek szívből cselekedni, illetve mennyire tudunk eggyé válni a pillanatokkal. Ha, nem tudunk kellő átéléssel dolgozni, kommunikálni vagy kikapcsolódni, nem lesz pozitív élményünk. Kiégünk, csalódottá, és dühössé válunk, amit ha akaratlanul is, de kivetítünk a környezetünkre. Minden kérdésre, érkezik válasz, és az okozatot is megelőzi, egy azt kiváltó ok. Ezt tartsuk szem előtt!

    Önmagunk megismerése talán az egyik legnehezebb, s gyakran a legfájdalmasabb dolog. Sok meditációval, koncentrációval olyan dolgokra döbbenhetünk rá, ami egyrészt fellendít, másrészt megfélemlíthet bennünket. Ennek egy egyszerűbb, mindenki számára kivitelezhető gyakorlatát fogom megmutatni.

    Gyakorlat

    - Fogd a ceruzát, és ossz négy egyenlő részre egy lapot!

    - A bal felső sarokba írd le, mik azok a pozitív tulajdonságaid, amelyekre büszke vagy.

    Pl.: Kitartó, megbízható vagyok, szeretnek velem beszélgetni, szépnek érzem magam, stb.

    - A jobb alsó sarokba írd le azokat, amelyekről úgy érzed negatívak, s talán szégyelled.

    Pl.: Néha agresszív, indulatos, önfejű, makacs vagyok.

    - A jobb felső sarokba írd le a jobb alsó sarok ellentétes tulajdonságait.

    A fenti példa alapján: Higgadt, türelmes, mindenre nyitott vagyok.

    - A bal alsó sarokba olyasmiket írj, amiket szerinted a környezeted gondol rólad.

    Pl.: Szorgalmas, vonzó, taszító, stb. (Ide vegyes tulajdonságokat írj!)

    A két felső négyzetben most azt látod, ami vagy, s ami még szeretnél lenni, míg a lenti négyzetekben azokat a tulajdonságaidat látod, melyektől szeretnél megszabadulni, és amilyen talán nem is voltál soha (amilyennek a környezeted ítél).

    Mi értelme van ennek?

    Ez a dualitás törvénye, vagy sok esetben a Yin-Yang szellemeként találkozhatsz vele. A dualitás (vagy ellentétek körforgása) a természet egyik mozgatórugója. Nem létezhet egyik sem a másik nélkül, de szabályozható, és megfelelően irányítható. Ha te, a rosszindulatodat szeretetté változtatod, nem dől össze a

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1