Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Теорія ігор: Мистецтво стратегічного мислення
Теорія ігор: Мистецтво стратегічного мислення
Теорія ігор: Мистецтво стратегічного мислення
Ebook53 pages18 minutes

Теорія ігор: Мистецтво стратегічного мислення

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Зрозумійте суть теорії ігор (також відомої як теорія стратегічної поведінки та теорія інтерактивних рішень) всього за 50 хвилин за допомогою цієї практичної та стислої книги. Теорія ігор вивчає наслідки стратегічної взаємодії (а саме переговорів, конкуренції та взаємодопомоги) між різними "гравцями", кожен з яких переслідує власні цілі. Вона наочно демонструє взаємозалежність фірм, країн та окремих осіб і допомагає нам зрозуміти співвідношення сил у переговорах, що дає їй цінне застосування в економіці, аналізі конфліктів та прийнятті рішень. Ця книга є зручним вступом до складних соціальних взаємодій та практичного застосування теорії ігор у різних галузях. Ви не тільки навчитеся застосовувати стратегії у взаємодії з іншими, але й розглянете ряд прикладів, таких як класична проблема дилеми ув'язненого, дізнаєтеся більше про недоліки інструменту, включаючи відносну складність його застосування в реальних життєвих ситуаціях, а також ознайомитеся з суміжними моделями, такими як ігри-компаньйони та нескінченні ігри. 

Про теорію ігор: Витоки теорії ігор сягають епохи Відродження, коли з'явилися перші аналізи стратегічних ігор, хоча формальної теорії не існувало до 19-20 століть. Теорія вивчає соціальну взаємодію і має на меті довести, що індивіди, фірми та країни є взаємозалежними. Отже, найбільш вигідним кроком для всіх зацікавлених сторін є пошук балансу, який би влаштовував усі сторони. Хоча співпраця може бути не найпростішою річчю у світі, найкращий спосіб впоратися з необхідністю співпраці - це зрозуміти її, а не боротися з нею. У цій книзі ви дізнаєтеся, як теорія ігор може допомогти вам, навчитеся застосовувати її в різних сферах і використовувати отримані результати для розробки відповідної стратегії. Чітке пояснення переваг та можливих недоліків методу, обговорення практичного кейсу та знайомство з суміжними моделями дають вам інструменти, необхідні для адаптації підходу до вашої ситуації

LanguageУкраїнська мова
Publisher50Minutes.com
Release dateJan 20, 2023
ISBN9782808601245
Теорія ігор: Мистецтво стратегічного мислення

Read more from Jean Blaise Mimbang

Related to Теорія ігор

Related ebooks

Reviews for Теорія ігор

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Теорія ігор - Jean Blaise Mimbang

    КЛЮЧОВА ІНФОРМАЦІЯ

    •Імена: Теорія ігор, теорія стратегічної поведінки, теорія інтерактивних рішень.

    •Застосування: Обґрунтування соціальних законів і норм з метою підтримки співпраці всередині групи; прийняття політичних рішень; розуміння співвідношення сил на переговорах; інструмент аналізу конфліктів; інструмент формування довіри всередині групи; застосування в логіці та теорії множин; застосування в економіці, біології, інформатиці та теорії еволюції.

    •Причини її ефективності: Теорія ігор є чудовим інструментом для переговорів, оскільки вона спонукає нас замислитися над складністю соціальних взаємодій і демонструє це:

    °люди, компанії та країни є взаємозалежними;

    °взаємодія вигідна для вирішення спільних проблем;

    °Співпраця не є легкою для реалізації;

    °у деяких випадках, коли кожна особа діє у власних інтересах, спільний інтерес може бути не досягнутий;

    °Існують різні способи здійснення стратегічного вибору в ситуації співробітництва.

    •Ключові слова:

    °Взаємодія - колективна дія, в якій гравець виконує дію або приймає рішення під впливом іншого гравця.

    °Стратегія: повна специфікація поведінки гравця в будь-якій ситуації, в якій він повинен грати.

    ВСТУП

    Щодня всі агенти (тварини, фізичні та юридичні особи або економічні агенти, включаючи політиків, споживачів, роботодавців та виробників) та спільноти (спортивні команди, країни, армії тощо) взаємодіють один з одним при прийнятті рішень. Ці взаємодії можуть варіюватися від співпраці до конфлікту.

    Сфера застосування теорії ігор дуже широка, і її можна знайти в таких різноманітних сферах, як міжнародні відносини, економіка, політологія, філософія та історія, серед інших. Ця теорія розробляє інструменти для аналізу поведінки (економічної, соціальної тощо) у вигляді стратегічних ігор.

    Історія

    Перші дослідження стратегічних ігор відносяться до епохи Відродження. Однак лише в ¹⁹-²⁰ століттях теорія на цю тему була по-справжньому формалізована. До теоретиків ігор тієї епохи належать, зокрема, математики та економісти Антуан Огюстен

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1