Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Стверджувати себе заради змін: На шляху до впевненості
Стверджувати себе заради змін: На шляху до впевненості
Стверджувати себе заради змін: На шляху до впевненості
Ebook82 pages29 minutes

Стверджувати себе заради змін: На шляху до впевненості

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Відкрийте для себе всі наші поради та підказки, щоб розширити свої можливості! Часто буває важко жити з цією інвалідністю, яка є як наслідком, так і джерелом тривоги. Зіткнувшись з нездатністю виражати свою індивідуальність протягом усього життя, деякі з нас відчувають себе зневіреними. Самоствердитися - означає позбутися своїх здебільшого ірраціональних страхів, відчуття пригніченості, викликаного страхом, і тих частих заперечень, які завдають стільки шкоди самооцінці.
LanguageУкраїнська мова
Release dateApr 7, 2023
ISBN9782808668163
Стверджувати себе заради змін: На шляху до впевненості

Related to Стверджувати себе заради змін

Related ebooks

Reviews for Стверджувати себе заради змін

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Стверджувати себе заради змін - Jean-François Vallée

    РУХ ДО ВПЕВНЕНОСТІ В СОБІ

    •Проблеми? З труднощами у самоствердженні часто важко жити, оскільки вони є одночасно і результатом, і джерелом тривоги. Це призводить до тілесного напруження, уникнення, інертності та агресивності, відсутності концентрації, депресії і, врешті-решт, падіння самооцінки, що, в свою чергу, посилює ці згубні наслідки. В крайньому випадку це може призвести до втечі від будь-яких соціальних контактів: це називається соціальна фобія.

    •Цілі? Зрозуміти витоки труднощів асертивності та навчитися ефективно реагувати на них.

    •ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ?

    °Чи можливо, що я не усвідомлюю своїх труднощів у самоствердженні?

    °Чому я маю бути наполегливим, коли моє життя може бути складнішим і менш комфортним?

    °Чи не є самоствердження прямою конфронтацією?

    °Чи не є самоствердження на місці інших?

    °Навіщо продовжувати, якщо не вдається?

    °Які думки підтримують невпевненість у собі?

    °Як бути впевненим у собі і не виглядати агресивним?

    Зіткнувшись з неможливістю проявити свою індивідуальність, переконавшись, що вони потрапили в гамівну сорочку, яка, здається, ув'язнює їх на все життя, деякі з нас відчувають себе зневіреними, навіть безсилими, і у них виникає відчуття, що ми єдині, хто переживає такі труднощі. Однак, незалежно від походження, рівня освіти чи особистої історії, кожна людина в певний момент відчуває неспроможність відстояти себе перед другом, родичем, чоловіком чи дружиною, начальником.

    Поглянути прямо на себе і прийняти цю сторону себе – це перший крок до звільнення. Адже мова йде саме про звільнення: утвердити себе означає позбутися своїх страхів, найчастіше ірраціональних, відчуття пригніченості, породжуваного тривогою, і тих численних зречень, які так шкодять самооцінці людини. З іншого боку, тікати від найменшої можливості бути поміченим, бажаючи насамперед не заважати, в кінцевому підсумку є неповагою до власних потреб, емоцій і почуттів, придушенням їх.

    Ті, хто стикається з цією проблемою щодня, знайдуть на наступних сторінках цінні поради та прості методи, які допоможуть їм стати більш впевненими у собі, тобто поводитися та спілкуватися з більшою повагою до себе та інших.

    НАВІЩО САМОСТВЕРДЖУВАТИСЯ?

    Перш ніж обговорювати інструменти асертивності, варто розставити акценти: чому життєво важливо бути асертивним? Які найпоширеніші перешкоди? Але насправді, що таке асертивність?

    ЩО ТАКЕ АСЕРТИВНІСТЬ?

    Бути впевненим у собі – це…

    Бути впевненим у собі означає прислухатися до своїх думок і потреб та вміти чітко їх висловлювати, поважаючи при цьому потреби іншого. Це означає надання переваги діалогу як способу узгодження та вирішення протилежних точок зору. Це означає мати впевненість у собі та усвідомлювати власні межі.

    Не наважитися сказати ні, не наважитися попросити або потурбувати, не вміти висловити незгоду або відповісти на критику і т.д. – це поведінка, яку ми приймаємо, коли нам не

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1