Discover millions of ebooks, audiobooks, and so much more with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Etero pradedančiųjų vadovas: 110 klausimų Eterių įvaldymui
Etero pradedančiųjų vadovas: 110 klausimų Eterių įvaldymui
Etero pradedančiųjų vadovas: 110 klausimų Eterių įvaldymui
Ebook153 pages1 hour

Etero pradedančiųjų vadovas: 110 klausimų Eterių įvaldymui

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Ar domitės Eteriu, tačiau nežinote nuo ko pradėti?


Knygoje Etero pradedančiųjų vadovas: 110 klausimų Eterių įvaldymui nuvesime jus į patrau

LanguageLietuvių
PublisherCascade Books
Release dateMar 29, 2024
ISBN9798869284556
Etero pradedančiųjų vadovas: 110 klausimų Eterių įvaldymui
Author

Neil King

Neil King Jr. is a former national political reporter and editor for the Wall Street Journal. He was deeply involved in the coverage of 9/11 that won the Journal the Pulitzer Prize. He has also written for the New York Times, the Atlantic, and other publications. American Ramble is his first book. He lives in Washington, D.C.

Related to Etero pradedančiųjų vadovas

Related ebooks

Reviews for Etero pradedančiųjų vadovas

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

    Book preview

    Etero pradedančiųjų vadovas - Neil King

    1

    ĮVADAS

    Šioje knygoje supažindiname jus su Ethereum kriptovaliutų tinklu ir pasineriame į daugybę dažniausiai užduodamų klausimų apie tai, kaip veikia Ethereum, kaip atrodo investavimas į Ethereum ir kokie yra bendri rūpesčiai dėl kriptovaliutos apskritai.

    Knygos pabaigoje galėsite suprasti pagrindinius veikimo principus, leidžiančius Ethereum pasiekti turimas aukštumas. Ethereum yra galinga platforma, kuri turi daug vilčių decentralizuotų finansų sistemų, kurios vis dar yra kūdikystėje, ateičiai. Ateitis šviesi su pažadu, kad naujos finansų sistemos ir koncepcijos gali būti išbandytos ir išbandytos be centralizuotų sistemų biurokratijos. Ethereum nėra tobulas, tačiau valdymas nuolat siekia tobulinti savo galimybes, ir čia sužinosite šios unikalios ir novatoriškos kriptovaliutų platformos privalumus ir trūkumus.

    2

    KAS YRA ETHEREUM?

    Ethereum yra atvirojo kodo, blokų grandine pagrįsta technologijų platforma. Ethereum susideda iš daugiau nei 2,900 kompiuterių tinklo, dirbančio kartu, kad saugotų ir prižiūrėtų operacijų knygą iki 30 operacijų per sekundę greičiu. Šioje tradicinėje kriptovaliutų srityje Ethereum yra panašus į Bitcoin ir kitas gerai žinomas blokų grandinės bazines valiutas. Iš esmės Ethereum yra grynai virtuali priemonė finansinei vertei kurti ir saugoti. Šios technologijos įgalina privatumą, anonimiškumą ir skaidrumą virtualių finansų pasaulyje. Be to, Ethereum yra platforma, įgalinanti šimtus tūkstančių nepriklausomų kriptovaliutų ekosistemų, kurios veikia ant jos. Šiuos nepriklausomus objektus, vadinamus žetonais, galima nusipirkti, parduoti, generuoti, sudeginti ir perduoti naudojant tą pačią Ethereum platformą. Ethereum taip pat prideda išmaniųjų sutarčių sąvoką, kuri gali suteikti daugybę intelektualių galimybių tiek pagrindinei Ethereum valiutai, tiek žetonų ekosistemoms.

    Ethereum yra daugialypis tokiu būdu, kuris yra unikalus kriptovaliutai. Dėl savo sudėtingumo asmenys gali būti priblokšti sąvokų ir galimybių. Taigi, gilindamiesi į šią knygą su konkrečiais, tiksliniais klausimais ir išsamiais atsakymais, galite geriau suprasti šią galingą platformą. Turėdami gana paprastą supratimą, platformoje galite sukurti savo žetonų ekosistemą, kuri plinta virusu ir tūkstančiams žmonių suteikia ekonominę nepriklausomybę. Arba galite naudoti informaciją, kad prieš investuodami patikrintumėte ir atidžiai patikrintumėte esamus žetonus ar decentralizuotų finansų (DeFi) projektus, taip apsaugodami savo pinigus. Bet kuriuo atveju, Ethereum yra tikrai įspūdingas kriptovaliutos pasaulis.

    3

    KAS PRADĖJO ETHEREUM?

    Ethereum platformos koncepciją pirmą kartą pateikė Vitalikas Buterinas, 2013 m. Buterinas yra Rusijos ir Kanados programuotojas, pristatęs konceptualią sistemą, kas taptų Ethereum jo baltąja knyga. Iki 2014 m. Buterinas dirbo su asmenų grupe, kad suformuotų tai, kas šiandien žinoma kaip Ethereum fondas. Plėtra buvo sutelkta, o investuotojai įsigijo eterį (ETH) su Bitcoin (BTC), kad projektas būtų pradėtas.

    Buterino įsitraukimas į kriptovaliutą prasidėjo 2011 m., Kai jis pradėjo rašyti "Bitcoin Weekly", o vėliau ir Bitcoin Magazine, kurio vienas iš įkūrėjų jis buvo. Jo dalyvavimas Bitcoin bendruomenėje padėjo jam tvirtai įsitvirtinti kriptovaliutos koncepcijoje ir įkvėpti jį link to, ką jis laikė naujos kartos galimybe.

    Nors Ethereum buvo pradėta labiau kaip vieša ir skaidri organizacija, Buterin dalyvavimas projekte suteikė jam tam tikrą figūros statusą, o jo nuomonė ir veikla šiek tiek keičia tinklo ir pagrindinių žetonų finansinius rezultatus.

    Nuo pat Ethereum įkūrimo Ethereum fondas skatino techninę tinklo plėtrą. Pradžioje Ethereum funkciškai buvo tik dar viena kriptovaliuta, turinti papildomą valstybės mašinos galimybę. Fondui pridedant naujų galimybių prie tinklo, Vitalikas Buterinas ir komanda pristatė dabar visur esančias funkcijas, tokias kaip žetonų šoninės grandinės, segmentavimas, NFT galimybės ir kt.

    4

    KAIP VEIKIA ETHEREUM?

    Ethereum yra kriptovaliuta, kurią sudaro piniginės, valiuta (eteris), blokai, mazgai ir kasėjai. Kiekviename pagamintame bloke yra atliktų operacijų įrašas; Blokai yra saugomi mazguose ir sukurti kalnakasių. Be viso to, važiuoja programuojama platforma Ethereum virtualioji mašina (EVM), kuri paima klasikinę kriptovaliutos paskirstytosios knygos galimybę ir paverčia ją masiškai platinama valstybės mašina. Tai reiškia, kad programuojamą kompiuterio kodą gali vykdyti tūkstančiai bet kuriuo metu aktyvių Ethereum klientų. Kiekvienas grandinės blokas ne tik saugo sandorius standartine prasme, bet ir šios virtualios mašinos būseną. Dažniausiai išmaniosios sutarties funkcija leidžia tinklui sumaniai kurti ir atlikti operacijas pagal iš anksto nustatytą programavimą. Nors tradicinėms kriptovaliutoms generuoti operacijoms generuoti reikalingas galinis taškas (mazgas ar klientas), EVM leidžia užprogramuotas funkcijas saugoti ir vykdyti visame tinkle. Tokiu būdu sutariama dėl išmaniųjų funkcijų, kurios yra vykdomos.

    Pavyzdžiui, naudojant išmaniosios sutarties funkciją galima atlikti šiuos veiksmus:

    1) Sukurkite žetoną, kurio maksimalus pasiūla yra 1 000 000 žetonų.

    2) Tolygiai paskirstykite žetoną 100 000 piniginių (10 žetonų vienoje piniginėje).

    3) Kiekvienos operacijos metu išsiųskite 0,5% vertės į degimo adresą ir paskirstykite 0,5% sandorio visiems dabartiniams žetono turėtojams.

    Tokio tipo taisyklės yra įmanomos tik naudojant paskirstytą skaičiavimą, kurį įgalina Ethereum, ir tiesiog nebūtų įmanoma iš klasikinės didžiosios knygos tipo kriptovaliutos.

    Nuo pat įkūrimo Ethereum veikė aplink Proof-of-Work (PoW) mechanizmą, skirtą blokų apdorojimui ir dalyvavimui tinkle atlyginti. Kasybos sistemos konkuruoja, kad pagamintų kitą tinklo bloką, kuriame bus visi dabartiniai sandoriai. Tinklas koreguoja sunkumus, kad kasybos darbo vietos galėtų gaminti naują bloką maždaug kas dvylika sekundžių. Jei daugiau sistemų pradės kasybą, sunkumai padidės, kad būtų išlaikytas šis norimas laikotarpis. Laimėjęs kasėjas į savo piniginę įskaitys apie 2 ETH, taip pat jam bus kompensuoti mokesčiai už dujas, patirtus dėl bloke įtrauktų sandorių.

    Galiausiai atsiradus Eth 2.0, Ethereum tinklas pereis prie Proof-of-Stake modelio, kuriame nebereikės brangių ir energijos reikalaujančių kasybos sistemų. Vietoj to, tie, kurie nori dalyvauti tinkle, turi įkeisti (įnešti) ETH sumą, kad taptų validatoriumi. Validatoriaus mazgai atliks tą pačią funkciją kaip ir kasybos sistema. Tinklas atsitiktinai pasirinks tvirtintoją, kad sukurtų tam tikrą bloką, o kiti nepasirinkti validatoriaus mazgai patvirtins bloką. Pasirinktas tvirtintojas gaus atlygį už tą bloką. Naujasis PoS modelis taip pat leidžia naudoti techniką, vadinamą sharding, kuri tinkle įgyvendina kelias grandines. Vienu metu gali būti valdomos kelios grandinės ir viso tinklo sandorio per sekundę galia perkeliama į šimtus tūkstančių.

    5

    KOKIA ETHEREUM ISTORIJA?

    Ethereum pirmą kartą aprašė 2013 m. Vitalikas Buterinas. Pagrindiniai principai ir koncepcijos buvo parengti tarp Buterino ir septynių kitų steigėjų iki 2015 m. Po to, kai beta versijos bandytojai išbandė keletą platformų prototipų, 2015 m. liepos 30 d. buvo iškastas Genesis blokas ir gimė šiandien naudojama blokų grandinė.

    Didelis skilimas Ethereum tinkle įvyko 2016 m., Po DAO įvykio, kai įsilaužėliai pavogė

    Enjoying the preview?
    Page 1 of 1